Obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości już za pasem. My już w najbliższy piątek mamy dla Was muzyczną propozycję świętowania - koncert TRIO SOPOT w ramach Festiwalu Muzycznego NIEPODLEGŁA WIELU WYMIARÓW. Zapraszamy !!!

Data: 19 października, godz..18.00
Miejsce: Dom Kultury w Ustce
Wstęp wolny!

Wykonawcy: TRIO SOPOT w składzie: prof. Małgorzata Skorupa – skrzypce, dr Anna Sawicka – wiolonczela, prof. Elżbieta Rosińska – akordeon. Tworzą go absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku Zespół posiada szeroki repertuar obejmujący utwory z różnych epok przeznaczone na trio bądź duety.

Festiwal Muzyczny „Niepodległa wielu wymiarów” to projekt kulturalny, na który składa się 18 wydarzeń artystycznych, realizowanych w 10 miejscowościach województwa pomorskiego. „Niepodległa wielu wymiarów” chce pokazać polską kulturę, sztukę i tradycję jako oryginalną i złożoną strukturę, która wbrew stereotypom nie skończyła się na Mickiewiczu czy Chopinie i nie ogranicza się do powielania utartych szablonów, ale żyje i rozwija się.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej, które zajmuje się promowaniem kultury i młodych artystów na terenie Pomorza i całego kraju. Festiwal jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.