W minioną niedzielę, 13 stycznia odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie sztabem Orkiestry Jurka Owsiaka był ustecki Dom Kultury. O godzinie 9.00 na ulice Ustki wyruszyło 60. wolontariuszy. O godzinie 17.00 w Domu Kultury rozpoczął się koncert finałowy i licytacje.

Dziękujemy artystom występującym na scenie. Zawsze możemy na Was liczyć. Działaliśmy prawie do 22.00. Wszyscy dopisali. Przeszkadzała tylko pogoda.

Zagrali z nami: Restauracja 7- Niebo, Hotel Grand Lubicz, Hotel Lubicz, Hotel Jantar, Kormoran Wellness Medical Spa w Rowach, PKS Słupsk, U przyjaciół, Piekarnia Państwa Brzóska, Cafe Mistral, sklep Pod Sosnami, Herbaciarnia Państwa Nagórnych, Studio Kojujoju, Stowarzyszenie ALPHA TEAM, "Photos from my world" Anna Wiśniowska, Monika Lesner Fotografia, Pierre Rene, Knits and Knots, Areszt Śledczy, Barbara Kamyszek, Urszula Kostrzewska, Fishparty Manufaktura, Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Kancelaria Radcy Prawnego - LEX-TAX Ustka, Agnieszka Dorywalska, Firma AGABO, Beata Olszak, Danuta Wawrowska, Piotr Grochala, Katarzyna Paulus, Katarzyna Sobków, Katarzyna Krawiec, Beata Majkowska, Pan Adam, Ustecki Klub Plastyka, Waldemar Janiszewski, Urząd Miasta Ustka, Wiesława Klimaszewska, Ewa Kordas, Władysława Wrona, Paulina Stodoła, Maciej Kozakiewicz.

Jednak wydarzenia wspierające Orkiestrę działy się w Ustce już wcześniej. W grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie prowadzili kiermasz pyszności – cały dochód przeznaczono na WOŚP. W tym roku udało się zebrać 4.850,77 zł. Orkiestra zagrała też w Miejskim Przedszkolu nr 2 „Delfinki”, gdzie zebrano 1.863,27.

Aktywni ustczanie wzięli udział w maratonie zumby zorganizowanym przez Sylwię Mike, w towarzyskim biegu z Ustecką Szkołą Biegania i zajęciach bodyART – organizowanych przez Lucynę Kuklińską-Nurkowską i Kingę Ćwigoń. A w dzień zbiórki na wspólną kąpiel zapraszały Usteckie Morsy.

Wolontariuszy nakarmili:  Bar „Pod Strzechą” - Anna i Dariusz Kmita, Sklep „Pod Sosnami” – Piotr Rogorzelski, Pizzeria Diavolo, Gringos Amigos, Aldente, Ustecka Przystań, Piekarnia Państwa Brzóska, Alina i  Sławomir Góreccy.

Mimo nieprzyjaznej pogody kwestujący i wrzucający do puszek mieli gorące serca, dzięki czemu padły nowe rekordy. Podczas kwesty najwięcej uzbierali:
Przemysław Nycz  - 3303,74 zł

Nadia Klemiato – 2.850,76 zł

Nikola Korwin – Piotrowska – 1.466,09 zł

Nie obyłoby się bez naszych cudownych „Liczarek”. Wspierały nas: Krystyna Kowalczyk, Dorota Petryków, Marta Sulima, Anna Wyroślak, Lucyna Kapustka, Danuta Zubilewicz, Magdalena Matusiak.

Wspólnie zebraliśmy 72.539,26. Wszystkim, którzy zagrali w naszej orkiestrze składamy serdecznie podziękowania. Okazało się, że „Pomaganie jest dziecinnie proste”! Szczególnie jeśli robi się to razem. Sie ma!