Archiwum Aktualności - lipiec 2012

Imprezy letnie

Dom Kultury co roku organizuje cykl imprez w okresie wakacyjnym.
W tym sezonie proponujemy:

Wystawa - "Nie ma dzieci - są ludzie"

12.07.2012

Rok 2012 jest rokiem Janusza Korczaka. "Nie ma dzieci - są ludzie"- ta myśl J Korczaka stała się inspiracją dla Usteckiego Klubu Plastyka do zorganizowania nowej wystawy w DK pod tym samym tytułem.

Zakończenie projektu " Mam odwagę zabrać głos"

29 czerwca zakończyliśmy działania prowadzone w ramach projektu Mam odwagę zabrać głos z programu Równać Szanse. Rozpoczęliśmy go w styczniu tego roku. Wszelkie związane z nim wydarzenia oscylowały wokół zagadnienia kary śmierci na świecie. Młodzież skupiona wokół tego przedsięwzięcia uczestniczyła w spotkaniu z Przedstawicielem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w warsztatach komunikacji interpersonalnej, w warsztatach aktorskich. Beneficjenci sami organizowali konkurs.

Noc Świetojańska

12.07.2012

Tradycyjnie 23  czerwca Dom Kult. zachęcał Panstwa do wspólnej zabawy pod czas Nocy Świętojańskiej- czasu magii, wróżb, przesilenia letniego.

Debiutanci wyróżnieni :)

23 czerwca Zespół Taneczny "Balecik" oraz ZTN "Afekt 1"z Domu Kult. w Ustce brały udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca Kwakowo 2012.
Z wyróżnieniem wrocił ' Balecik", ktory prezentował sie w kategorii miniatura taneczna do 11 lat z układem pt. "Walc z piłkami".
Był to debiutancki występ tak młodej grupy ( dzieci w wieku 6-7 lat) na tak dużym festiwalu.

UFF(o)A - Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich

15 czerwca odbył się IX Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich UFF(o)A 2012. Od godziny 16.00prezentowaliśmy Państwu 17 konkursowych obrazów nadesłanych przez miłośników kina z całej Polski.

Wystawa - "Ustka - Zapis posezonowy" - fotografia

12.07.2012

12 czerwca zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy poplenerowej fotografii  "Ustka - Zapis posezonowy".W plenerze uczestniczyło 28 fotografików z całej Polski. Efekty ich pracy mozna podziwiać cały lipiec w sali wystawowej DK.

Wystawa Klubu Haftu Artystycznego z DK w Ustce

12.07.2012

Wystawy Klubu Haftu Artystycznego na stałe wpisały sie w nasz kalendarz imprez.
9 czerwca członkinie klubu prezentowały swoje prace. Zebrani mogli podziwiać haft krzyżykowy,płaski, angielski, gobelinowy i richelieu.

XV Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bursztynowe Słoneczko"

12.07.2012

W dniach 2-3 czerwca odbył sie jubileuszowy Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej " Bursztynowe Słoneczko". Wzięło w nim udział 100 młodych wokalistów ze Złocieńca, Łeby, Piły, Słupska, Bytowa, Gdyni i Ustki.

DZIEŃ TAŃCA

12.07.2012

W maju w Domu Kultury w Ustce świętujemy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji 26 maja odbyły się prezentacje taneczne, podczas których zaprezentowały sie amatorskie zespoły taneczne z Ustki, Słupska i Postomina oraz soliści.