Archiwum Aktualności - kwiecień 2014

Wystawa Cases w Ustce

23.04.2014

W dniach 2-16 maja w Domu Kultury w Ustce odbędzie się prezentacja unikalnej kolekcji (zbioru) indywidualnych śladów mieszkańców z 11 miejscowości biorących udział w projekcie artystycznym Zachodniopomorskiego Forum Kultury, realizowanym w ubiegłym roku. Cases to instalacja składająca się z odcisków dłoni blisko 2 500 osób, w tym 228 mieszkańców Ustki.

Koncert Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego

11.04.2014

Zapraszamy 2 maja 2014 r. (piątek) o godz. 19.00 na niecodzienny koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3maja (koncert biletowany!). Tym razem będziemy mogli usłyszeć i podziwiać muzykę akordeonową w wykonaniu artystów z Poznania.
     Poznański Kwintet Akordeonowy
jest jednym z niewielu tego typu zespołów istniejących na świecie. Zespół prowadzi działalność artystyczną już przeszło trzydzieści lat. W tym okresie koncertował zarówno w kraju, jak również na estradach Europy, m.in.: Danii, Szwecji, Niemiec, Belgii, Holandii, Francji. Dokonał też wielu nagrań radiowych oraz telewizyjnych w Polsce, Szwecji i Francji.

Wieczór winyli w Bałtyckim Centrum Kultury

07.04.2014

Już 25 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 rozpocznie się nowy cykl działań w Bałtyckim Centrum Kultury - Analogowe wieczory. To propozycja dla kolekcjonerów i miłośników płyt winylowych. Podczas spotkań będzie można pochwalić się i podzielić z innymi swoimi ulubionymi okazami. To także możliwość wymiany płyt i dyskusji na temat muzyki. Jednak przede wszystkim chodzi tu o mile i ciekawie spędzony czas. Zapraszamy!

Koncert Krzysztofa Cwynara

07.04.2014

W najbliższą sobotę - 12 kwietnia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na koncert Krzysztofa Cwynara – piosenkarza i kompozytora popularnego w latach 70-tych i 80-tych, wielokrotnego uczestnika Festiwali w Opolu, Sopocie, Kołobrzegu, Zielonej Górze, Międzynarodowego Festiwalu „Bulwary Naszych Stolic” w Moskwie, czy Festiwalu Polskiej Piosenki w Wilnie.
    Krzysztof Cwynar jest twórcą ballad, utworów kabaretowych, pieśni religijnych, pieśni o kresach, także kilkunastu spektakli i przedstawień muzycznych.

Wystawa malarstwa Małgorzaty Mularczyk

07.04.2014

Dom Kultury serdecznie zaprasza amatorów malarstwa olejnego (i nie tylko)
10 kwietnia
o godz. 18.00 na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Mularczyk. To kolejna wystawa z cyklu prezentującego dorobek artystyczny lokalnych twórców.
    Tym razem będzie można podziwiać prace wykształconej ekonomistki, którą zawsze ciągnęło do kontaktu ze sztuką...

Pisanki nie tylko pisane

02.04.2014

Dom Kultury zaprasza serdecznie 5 kwietnia o godz. 12.00 na familijne spotkanie plastyczne Pisanki nie tylko pisane. Zachęcamy dzieci i rodziców do tworzenia oryginalnych pisanek, wspólnego spędzenia czasu w atrakcyjny i kreatywny sposób.