Archiwum Aktualności - lipiec 2014

Piaskowe stwory - ośmiornice

22.07.2014

Dom Kultury zaprasza serdecznie na familijną zabawę plastyczną Piaskowe stwory - ośmiornice, która odbędzie się 23 lipca o godz.11.00 na I sektorze plaży wschodniej. Do zobaczenia!

XX ŚWIĘTO LATARNI

15.07.2014

W tym roku obchodzimy jubileusz Święta Latarni - familijnego zdarzenia plastycznego, które odbędzie się już po raz dwudziesty. Wszystkich miłośników latarni morskich zapraszamy 20 lipca o godzinie 16.00 do wspólnego świętowania, zabawy i twórczego działania. Tegoroczny motyw to Muszle malowane. Miejsce: wzgórze latarni morskiej. Zapraszamy także tych, którzy już kiedyś uczestniczyli w tej imprezie. To także Wasz jubileusz. Do zobaczenia!

Moda na Bielsko

11.07.2014

W naszym Domu Kultury 18 lipca o godz. 18.00 w ramach imprezy Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce, we współpracy z UM w Bielsku-Białej oraz bielską Korporacją Stylu otwarta zostanie retrospektywna wystawa konkursu Dream Team, przeprowadzanego cyklicznie podczas Festiwalu Mody Neo Fashion Jamboree w Bielsku - Białej - Moda na Bielsko. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia. Zapraszamy!

Wędrująca wystawa - Andrzej Mazur

11.07.2014

Dom Kultury w Ustce zaprasza serdecznie 17 lipca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy prac malarskich spod pędzla Andrzeja Mazura. Wędrująca wystawa będzie czynna w dniach 17-28 lipca 2014 w Bałtyckim Centrum Kultury na ul. Kosynierów 21.

Rolkowe cudaki

Rolkowe cudaki to familijne zdarzenie plastyczne, które odbędzie 17 lipca
o godz. 16.00 na podwórzu Bałtyckiego Centrum Kultury - ul. Kosynierów 21. Do naszych działań wykorzystamy rolki po papierze w ramach sztuki recyklingu. Można z nich zrobić kolorowe, szalone cudaki, a przy okazji pobyć z bliskimi w twórczy sposób. Zapraszamy!

ZABAWA U KAPITANA

11.07.2014

Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami w środowe popołudnie 16 lipca o godz. 16.00 na podwórze Bałtyckiego Centrum Kultury - zrewitalizowanego domu kapitana Petera Haase z 1804 r. Odbędzie się tam Zabawa u Kapitana pełna konkursów, marynarskich zabaw i niespodzianek. Do zobaczenia!

Wakacyjny Klub Filmowy

03.07.2014

Mamy propozycję dla kinomaniaków. Przez cały sezon letni w każdy wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na seans filmowy w Bałtyckim Centrum Kultury na ul. Kosynierów 21. Wstęp wolny!

Familijne spotkania z ceramiką

03.07.2014

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na zajęcia rękodzielnicze z cyklu Familijne spotkania z ceramiką, które będą odbywały się w czwartki o godz. 16.00 w pracowni plastycznej Domu Kultury. Startujemy od przyszłego tygodnia, tj. 10 lipca. Zajęcia płatne. Zachęcamy do twórczego spędzania czasu z nami!

WYSTĘP ZESPOŁÓW Z MIŃSKA

02.07.2014

Dom Kultury serdecznie zaprasza 9 lipca o godz. 16.00 na widowisko przedstawiające folklor narodowości białoruskiej, ukraińskiej, żydowskiej, rosyjskiej i polskiej w wykonaniu zespołów Skawysz i Suniczka z Domu Twórczości Dzieci i Młodzieży Kontakt z Mińska. Występ odbędzie się na scenie promenady nadmorskiej.

TEATR DLA NAJMŁODSZYCH

02.07.2014

Zapraszamy serdecznie 8 lipca o godz. 17.00 na spektakl teatralny dla dzieci Baśń o dwóch braciach, który odbędzie się na podwórzu Bałtyckiego Cenrtrum Kultury przy ul. Kosynierów 21. To przedstawienie pokazujące świat ludowej sprawiedliwości, gdzie dobro jest nagradzane, a zło piętnowane. Opowiadana przez akordeonistę historia ilustrowana jest działaniami lalek. Spektakl interaktywny. Do zobaczenia!

NASZA LAUREATKA

02.07.2014

Mamy przyjemność poinformować, że uczestniczka naszych warsztatów fotograficznych, prowadzonych Waldemara Michorzewskiego została laureatką VII edycji ogólnopolskiego konkursu fotografii Moje Pomorze organizowanego przez Trójmiejską Szkołę Fotografii. Marta Dorywalska zajęła  II miejsce w kategorii Ziemia.