Archiwum Aktualności - czerwiec 2015

"W drodze" grafika Magdaleny Pastuszak

24.06.2015

01.07.2015 (środa) o godzinie 18:00 w Bałtyckim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "W drodze".01- 10.07.2015

Nagroda dla Klubu Haftu z DK w Ustce

23.06.2015

Miło nam poinformować, że Klub Haftu Artystycznego działający w Domu Kultury
w Ustce otrzymał NAGRODĘ STAROSTY SŁUPSKIEGO za podtrzymywanie tradycji rękodzieła.
   Klub w tym roku obchodzi 35-lecie swojej działalności i już teraz zapraszamy wszystkich na wystawę jubileuszową, która odbędzie się w grudniu 2015 r.
Wszystkim członkiniom klubu SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

"Dobre Zakończenie"

19.06.2015

Czas zakończyć rok w sekcjach edukacji muzycznej Domu Kultury i czas zakończyć go dobrze :D
Zapraszamy 25.06.2015 o godz. 18:00 na Prezentacje muzyczne - "DOBRE ZAKOŃCZENIE"

ZWYCIĘŻYŁA "PARANOJA"

16.06.2015

Za nami XII edycja usteckiego festiwalu filmowego. Jurorzy pod przewodnictwem pana Adama Mroczka wyłonili laureatów:
GRAND PRIX zdobył film "PARANOJA" - Błażeja Kujawy i Kuby Lorenca
I miejsce film "SZCZĘŚLIWE DNI" - Stanisława Białoskórskiego i Michała Zielińskiego
II miejsce film "WALKA" - Michała Krotowskiego
III miejsce film "GARAŻ" - Jana Bujnowskiego.
Publiczność zgromadzona na pokazie konkursowym przyznała swoją nagrodę filmowi Michała Krotowskiego -  "WALKA" ( z Ustki ).
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na nastepną edycję festiwalu za rok.

Kolejne UFF(o)A w Ustce

10.06.2015

Zapraszamy wszystkich amatorów kina na pokaz filmów konkursowych zgłoszonych do tegorocznej edycji Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, który odbędzie się 12 czerwca od godz. 17.00 w Domu Kultury. Po prezentacji konkursowych obrazów nastąpi wręczenie ngród. Do zobaczenia!

I po festiwalu

08.06.2015

XVIII Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej Bursztynowe Słoneczko przeszedł do historii. Gościliśmy młodych wokalistów z: Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyzdrojów, Włynkówka, Helu, Bytowa, Zaleskich, Bierkowa, Zielonej Góry, Damnicy, Sławna, Piły, Kobylnicy Czarnkowa, Redy, Rumi i oczywiście z Ustki. Wykonawcy przywieźli w tym roku mnóstwo nowych piosenek.
     Jury pod przewodnictwem pani Teresy Przeradzkiej - Pajzderskiej wysłuchało w sumie 84 prezentacji wokalnych (zdecydowanie dominowały dziewczyny, usłyszeliśmy tylko dwóch chłopców) i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Laureatów poznaliśmy podczas Koncertu Galowego na scenie usteckiej promenady nadmorskiej.

18-tka Bursztynowego Słoneczka

02.06.2015

Wielkimi krokami zbliża się już XVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bursztynowe Słoneczko". Gorączka przygotowań trwa. Będzie się działo. Rozpoczynamy 6 czerwca
o godz. 10.00 od przesłuchań konkursowych. Odwiedzi nas ponad 100 osób. Drugiego dnia festiwalu, w niedzielę 7 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy na Koncert Galowy, na którym zaprezentują się tegoroczni laureaci. Koncert odbędzie się na scenie nadmorskiej promenady.

DKF czerwiec 2015

02.06.2015

Zapraszamy na nasz DKF w Bałtyckim Centrum Kultury!!! Startujemy w każdy wtorek o 17.30. Oto czerwcowy repertuar. Wstęp wolny!