BURSZTYNOWE SŁONECZKO POJECHAŁO DO BYTOWA

W minioną niedzielę zakończył się w Ustce XX Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej Bursztynowe Słoneczko. W sobotę w Domu Kultury odbywały się przesłuchania konkursowe podczas, których jury pod przewodnictwem Pani Teresy Przeradzkiej- Pajzderskiej wyłoniło laureatów.

Zgodnie z tradycją Koncert Galowy miał się odbyć na nadmorskiej promenadzie. Niestety pogoda po raz drugi w historii Bursztynowego Słoneczka spłatała figla i tak, jak 15. jubileusz również 20. odbył się w sali Domu Kultury, gdzie mogliśmy wysłuchać wszystkich nagrodzonych. Koncert poprowadził Grzegorz Gurłacz - twórca festiwalowej piosenki.

Jury wyłoniło nastepujących laureatów:

W kategorii: soliści i duety - szkoła podstawowa: I miejsce wyśpiewała Roksana Garbolińska z SP w Zaleskich, II miejsce – Nina Szczerba z Bytowskiego Centrum Kultury, III miejsce - Agata Brandenburger z Piły. Jury wyróżniło też: Kalinę Marczuk z SP nr 5 ze Słupska, Paulinę Bąbelek z Domu Kultury w Ustce, Julię Meldner z Centrum Pomocy Dzieciom w Ustce oraz duet Katarzynę Guzowską i Aleksandrę Górską z Centrum Pomocy Dzieciom w Ustce.

W kategorii zespoły – szkoła podstawowa: I miejsce wyśpiewały Mini Wiolinki z  SP w Zaleskich, II miejsce: Kwartecik ze SP nr 10 w Słupsku, III miejsce: Figielek z Domu Kultury w Ustce.

W kategorii gimnazjum - soliści i duety: I miejsce zajęła Karolina Guzowska z Gimnazjum w Ustce.

W kategorii zespoły – gimnazjum: I miejsca: nie przyznano, II miejsce zajął zespół Muszelki z Gimnazjum w Ustce.

Grand Prix XX NFPD Bursztynowe Słoneczko zdobyła Małgorzata Sztandera z Bytowskiego Centrum Kultury.

Jak na urodziny przystało, był jubileuszowy tort. Imprezie towarzyszyła też wspominkowa wystawa fotografii w BCK - dokumentująca historię festiwalu.

XX Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej Bursztynowe Słoneczko przeszedł do historii. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Dom Kultury w Ustce składa słoneczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które w jakikolwiek sposób wspierały nasz festiwal. Dzięki Waszej pomocy, młodzi artyści wyjeżdżali z Ustki pełni pozytywnych wrażeń.