Festiwal Pippi jest autorskim pomysłem Domu Kultury w Ustce . W tym roku odbędzie się jego kolejna edycja. Wydarzenie nawiązuje do znanej i lubianej postaci Pippi Langstrumpf, bohaterki książek autorstwa Astrid Lindgren, którą każdy z nas kojarzy ze swojego dzieciństwa. Ma na celu popularyzację, przypomnienie tej wartościowej pozycji z literatury dziecięcej, niesamowitych i ujmujących przygód bohaterki.

Festiwal Pippi trzydniowe wydarzenie kulturalne, pełne wartościowych propozycji na kreatywne spędzenie czasu dla dzieci i całych rodzin. Pierwszy dzień wypełni spektakl, drugi – kreatywne warsztaty i wystawa ilustracji. Finał festiwalu ma charakter rodzinnej imprezy plenerowej, pełnej zabaw, konkursów, teatru i innych animacji.

W tym roku Festiwal Pippi odbędzie się w dniach 26-28 maja. Mamy nadzieję, że ponownie razem spędzimy czas w radosnej i twórczej atmosferze. W tej edycji przygotowaliśmy dla Was:

26 maja (piątek) – spektakl teatralny „Sokrates w piaskownicy” w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek „Małe Mi” z Łodzi. Impreza biletowana

27 maja (sobota) – godz. 16.00 – warsztatokoncert z Alicją Janosz – laureatką Idola, twórczynią wielu piosenek dla dzieci

28 maja (niedziela) – godz. 14.00-17.00 – „Figle, migle Pippi”- rodzinny festyn plenerowy (Plac Wolności)
W ramach festynu:
– spektakl teatralny „Stary klaun i morze” w wykonaniu Teatru Pinezka z Gdańska,
– warsztaty „Skarpetkowe Stwory – majsterkowa zabawa z Reggiopracownią”
– warsztaty bębniarskie – „Ram tam tam – bębnie sam”
– zabawy, konkursy i animacje dla całych rodzin.