Kochani, ogłaszamy nabór na warsztaty historyczne i aktorskie w ramach naszego projektu POWRÓT Z POŁOWU. Warsztaty historyczne prowadzone będą przez historyka – Marcina Barnowskiego, a warsztaty aktorskie przez aktora – Grzegorza Gurłacza.

Warsztaty te będą początkiem realizacji wydarzenia parateatralnego „Powrót z połowu”, którego akcja odbędzie się w usteckim porcie w dniu 13 sierpnia. Przeniesiemy się w czasie do dawnej osady rybackiej, ukażemy moment powrotu rybaków z połowów w dawnych czasach. Uczestnicy widowiska wystąpią w stylizowanych strojach. Wydarzeniu towarzyszyć mu będzie interaktywna opowieść o życiu rybackiej społeczności oraz warsztaty  animacje.

Połów ryb i ich przetwarzanie były jednym z najważniejszych źródeł utrzymania mieszkańców Ustki i to od stuleci. Prawie każda rodzina miała jakąś łódkę. W zaciszne dni w porcie wisiały sieci, a w powietrzu unosił się zapach wodorostów, z których trzeba było je oczyszczać. Łowiono flądry, dorsze, śledzie, ale tym gatunkiem ryb, z połowów których słynęli ustczanie był łosoś.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie to ciekawe doświadczenie. Termin zgłoszenia: 15 kwiecień 2022 r.

Prosimy o kontakt pod numerem 59 8 144-919 lub na mail:dk.ustka@wp.pl

Projekt finansowany w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach priorytetu 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.