Wraz z Polskim Radiem Koszalin w najbliższą środę 13 września o godzinie 18.00 zapraszamy do Domu Kultury na spektakl „Przesłuchanie Człowieka. Rzecz o Przemysławie Gintrowskim”.

Wydarzenie jest częścią tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2023”, którego organizatorem jest Polskie Radio Koszalin we współpracy z Polskim Radiem Rzeszów.

Motyw anioła, raju, wygnania, walki z aniołem i wiele innych biblijnych odniesień to niemały dział w twórczości Gintrowskiego. Jakże więc ująć sceniczną opowieść o Gintrowskim po jego śmierci? Przecież Tam, musiał spotkać Anioła. I musiało dojść do ważnej rozmowy. Stąd sceniczne przesłuchanie człowieka, w którym to Anioł przyjmuje artystę w „przedsionku życia po życiu”. I on zadaje pytania. Co dalej? Tu odsyłamy do spektaklu.

W roli Anioła zobaczymy Adriannę Kieś, absolwentkę Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jako Przemysław Gintrowski wystąpi Przemysław Tejkowski, Prezes Polskiego Radia Rzeszów, aktor i reżyser, który na scenie w związku z Herbertem i Gintrowskim stawał już niejednokrotnie.

Wstęp wolny!