Koncert ANIOŁ, DIABEŁ i ŚMIERĆ KOLĘDUJĄ NA DAWNĄ NUTĘ - Dom Kultury w Ustce

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert ANIOŁ, DIABEŁ i ŚMIERĆ KOLĘDUJĄ NA DAWNĄ NUTĘ

17 grudnia, 2022 godz.17:00 - 18:00

25zł

Boże Narodzenie to moment wyjątkowy: zawieszone są spory, a nawet Czas. Możliwe jest spotkanie, rozmowa, wspólny śpiew – celebrowanie tajemnicy Życia. Goście z innego świata: Kolędnicy – Anioł, Diabeł, Gwiazdor, Cyganka, Żyd, królowie, pasterze, zwierzęta, wreszcie i sama Śmierć – śpiewają razem o narodzinach Cudownej Dzieciny, o miłości, która tworzy świat.

Śpiewanie kolęd podczas Wigilii, rodzinnych i przyjacielskich spotkań jest obrazem tego jak żyje tradycja: więź oparta na łączności pokoleń. Często śpiewanie i granie kolęd jest początkiem muzykowania – podstawowej radości z muzyki. Do takich uczuć i takiego śpiewu chcemy powrócić, do takiego świata chcemy Państwa zaprosić.

Herody przedstawiają walkę dobra ze złem. To forma teatru obrzędowego, w całości ludowego, lecz także wzorowanego na popularnych w średniowieczu przedstawieniach przyklasztornych dla ludu. To dawniejsze kolędowanie miało wymiar stwarzania na nowo świata, w czasie zimowego przesilenia. Było związane z pamięcią o przodkach, oraz dobrymi życzeniami dla domowników, składanymi w formie ofiarowywanej wzajemnie „kolędy”.

Koncert ANIOŁ, DIABEŁ i ŚMIERĆ KOLĘDUJĄ NA DAWNĄ NUTĘ to zaproszenie do muzycznego świata PRUSINOWSKI KOMPANIA, kultywującego stare tradycje kolędnicze, wspólne muzykowanie i oczekiwanie na ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Koncert odbędzie się 17 grudnia o godzinie 17.00. Bilety w cenie: PRZEDSPRZEDAŻ – 25 zł, USTECKA KARTA MIESZKAŃCA – 20 zł, W DNIU KONCERTU – 30 zł.

Szczegóły

Data:
17 grudnia, 2022
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
25zł

Organizator

Dom Kultury w Ustce
Telefon:
0 59 8 144 919