MARIUSZ SZCZYGIEŁ - SPOTKANIE - Dom Kultury w Ustce

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MARIUSZ SZCZYGIEŁ – SPOTKANIE

5 grudnia, 2023 godz.18:00 - 19:00

Mikołajki dla dorosłych? Czemu nie. Mamy dla Was wspaniały prezent – spotkanie autorskie z MARIUSZEM SZCZYGŁEM, które odbędzie się 5 grudnia 2023 (wtorek) o godzinie 18.00.

Podczas wieczoru będzie można usłyszeć m.in: dlaczego św. Wacław jedzie na zdechłym koniu?; dlaczego flagę państwową można pokazać na kobiecym łonie?; dlaczego w hymnie czeskim się nie maszeruje, tylko leży?; jak przebiega konkurs na Czecha najbardziej podobnego do Jezusa?; dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje?; jak wyglądają najpiękniejsze krzaki czeskiej marihuany?; dlaczego Czesi podnoszą zwyczajność do rangi sztuki?; czy laska zawsze musi być nebeska? 🙂

Mariusz Szczygieł – reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Jego książki wyszły w 21 krajach. Laureat Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za „Gottland”, która zdobyła także Nike Czytelników. Laureat podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma” (w wyborze jury i czytelników). Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata oraz wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi – jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

Szczegóły

Data:
5 grudnia, 2023
Godzina:
18:00 - 19:00

Organizator

Dom Kultury w Ustce
Telefon:
0 59 8 144 919