SPEKTAKL "PRZESŁUCHANIE CZŁOWIEKA. RZECZ O PRZEMYSŁAWIE GINTROWSKIM" - Dom Kultury w Ustce

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SPEKTAKL „PRZESŁUCHANIE CZŁOWIEKA. RZECZ O PRZEMYSŁAWIE GINTROWSKIM”

13 września, 2023 godz.18:00 - 19:00

Wraz z Polskim Radiem Koszalin w najbliższą środę 13 września o godzinie 18.00 zapraszamy do Domu Kultury na spektakl „Przesłuchanie Człowieka. Rzecz o Przemysławie Gintrowskim”.
Wydarzenie jest częścią tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2023”, którego organizatorem jest Polskie Radio Koszalin we współpracy z Polskim Radiem Rzeszów.
Motyw anioła, raju, wygnania, walki z aniołem i wiele innych biblijnych odniesień to niemały dział w twórczości Gintrowskiego. Jakże więc ująć sceniczną opowieść o Gintrowskim po jego śmierci? Przecież Tam, musiał spotkać Anioła. I musiało dojść do ważnej rozmowy. Stąd sceniczne przesłuchanie człowieka, w którym to Anioł przyjmuje artystę w „przedsionku życia po życiu”. I on zadaje pytania. Co dalej? Tu odsyłamy do spektaklu.
W roli Anioła zobaczymy Adriannę Kieś, absolwentkę Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jako Przemysław Gintrowski wystąpi Przemysław Tejkowski, Prezes Polskiego Radia Rzeszów, aktor i reżyser, który na scenie w związku z Herbertem i Gintrowskim stawał już niejednokrotnie.
Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
13 września, 2023
Godzina:
18:00 - 19:00